نوجوانی که به شکل تصادفی با یک تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی به خود شلیک کرد

تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی - فیلانیوز - 1
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰

یک نوجوان 16 ساله از ایالت ویرجینیا آمریکا، هنگام کار بر روی یک تپانچه نیمه اتوماتیک خانگی به طور تصادفی به پای خود شلیک کرد. ظاهرا این پسر بچه با یک تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی از جنس پلاستیک که خودش آن را مونتاژ کرده بود، به پای خودش شلیک کرده‌است.

در همین راستا شاین کازال، ستوان پلیس ایالت ویرجینیا، می گوید: “والدین این پسر بچه از این وضعیت شوکه شده بودند. حتی آنها نمی دانستند که فرزندشان یک سلاح در اتاق خود درست کرده است”

تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی

البته تحقیقات نشان میدهد که این اتفاق ناگهانی برای وی هیچ گونه صدمات جانی نداشته‌است و او در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده‌است. نیروی های امدادی ، پس از مراجعه به اتاق این نوجوان با یک اسلحه ناقص مواجه شدند که توسط یک پرینتر با فناوری FDM پرینت شده بود.

تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی - فیلانیوز - 2

به گفته‌ی والدین این فرد، آنها چند وقت پیش یک پرینتر سه بعدی 249 دلاری ساده جهت انجام فعالیت های سرگرمی و آموزشی تهیه کردند. البته پلیس هیچ مهمات دیگری در اتاق این پسر بچه پیدا نکرده است و در نتیجه هیچ اتهامی او را تهدید نمیکند.

پلیس ویرجینیا در اینباره می گوید که تحقیقات ما بیشتر بر این موضوع تمرکز دارد که او این قطعات را از کجا و چگونه به دست آورده است؟ همچنین پلیس در حال بررسی این موضوع است که چه کسی این نوجوان را به انجام چنین پروژه ای تشویق کرده‌است.

آیا تولید اسلحه با پرینت سه بعدی غیر قانونی است ؟

تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی - فیلانیوز - 3

آزمایش های زیادی از سال 2013 درباره ساخت تفنگ با پرینتر سه بعدی انجام شده‌است. اکنون ساخت تفنگ به وسیله پرینت سه بعدی تا حدی پیشرفت کرده که می تواند موجب نگرانی شود. می توان دلیل این امر را امکان تولید و توسعه سلاح های گرم موجود ، با لوازم جانبی تولید شده توسط چاپ سه بعدی عنوان کرد.

بنابراین جامعه جهانی در پی آن است که قوانینی سخت تر نسبت به خرید و فروش پرینتر های سه بعدی وضع کند تا از اتفاقات ناگوار مانند این اتفاق جلوگیری شود.

با فیلانیوز همراه باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : 3DPRINT

نظرات کاربران
تحویل اکسپرس
پشتیبانی آنلاین
ضمانت سلامت فیزیکی کالا
ضمانت اصالت کالا
امکان پرداخت در محل