پرینت سه بعدی با متریال فوم توسط ColorFabb و Colossus امکان پذیر خواهد بود.

پرینت سه بعدی با متریال فوم - فیلانیوز -1
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

همه روزه بازار پرینت سه بعدی با متریال های پلیمری و بتونی در حال بزرگ تر شدن و گرم تر شدن است.  همچنین سیستم های با حجم چاپ بزرگ و متوسط که با کاربرد های وسیع تری رو به رو می شوند. اخیرا در فضای این صنعت صحبت هایی راجع به پرینت سه بعدی با متریال فوم به میان آمده که در اینجا به پاره ای از آن اشاره خواهیم کرد.

شرکت هلندی ColorFabb یک شرکت پیشرو در زمینه چاپ سه بعدی رومیزی (دسکتاپ) بوده که در حال حاضر امیدوار است دسترسی کاربران به پرینت سه بعدی قطعات بزرگتر صنعتی را گسترش دهد. اکنون این شرکت در حال فعالیت بر روی تولید و عرضه مواد اولیه در حالت فوم است که برای بازار پرینتر های سه بعدی روش FDM کاربردی خواهد بود. شایان ذکر است که این پرینتر ها توسط شرکت Colossus Printers طراحی و قابل دسترس خواهند بود.

پرینت سه بعدی با متریال فوم - 3- فیلانیوز -

پرینت سه بعدی با متریال فوم در دسترس خواهد بود

متریال فوم و کف مانند ColorFabb ، مانند PLA سبک وزن (LW-PLA) خواهد بود. این بدان معنا است که می توان اجزای مورد نیاز را با وزنی بسیار سبک تر و با سرعت بالاتری چاپ کرد. در همین راستا این شرکت تصمیم گرفته است تا با شرکت Colossus همکاری کرده، چرا که به عقیده بسیاری از کارشناسان ترکیب این مواد اولیهColorFabb  با ماشین های Colossus ، سرعت چاپ را دو برابر کرده و می توانند لایه های یک سانتی متری با نازل های 8 میلی متری ایجاد کنند.

پرینت سه بعدی با متریال فوم - 3- فیلانیوز - 2

مدیر عامل کالر فب می گوید که ما تلاش می کنیم تا آنجا که ممکن است این متریال را با سیستم های فیلامنت محور نزدیک کرده تا هرکسی با 100 ساعت تجربه در چاپگر رومیزی بتواند از این سیستم ، با یک یا دو روز آموزش به صورت کامل استفاده کند. شایان ذکر است که این متریال FGF نام خواهد داشت و طبعا سرعت و دقت چاپ سه بعدی در روش FDM را به شدت افزایش خواهد داد.

نظر شما درباره پرینت سه بعدی با متریال فوم چیست؟

با فیلانیوز همراه باشید.

منبع : 3DPRINT

نظرات کاربران
تحویل اکسپرس
پشتیبانی آنلاین
ضمانت سلامت فیزیکی کالا
ضمانت اصالت کالا
امکان پرداخت در محل