اولین پرینتر سه بعدی با مقیاس بزرگ توسط Azul 3D رونمایی شد

اولین پرینتر سه بعدی با مقیاس بزرگ توسط Azul 3D - فیلانیوز - 1
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

شرکت Azul 3D پس از تحقیقات فراوان، سرانجام اولین چاپگر سه بعدی تجاری خود را روانه بازار کرد. پرینتر سه بعدی با نام LAKE  که اولین نوع خود دراین صنعت است و امکان تولید قطعات فتوپلیمر در مقیاس بزرگ را به سرعت برای کاربران فراهم می کند.

پرینتر سه بعدی LAKE با چه فرآیندی به پرینت می پردازد؟

سیستم LAKE اولین دستگاهی است که از فناوری پرینت سریع در صفحه چاپ با مقیاس بزرگ استفاده می کند ، یک سیستم پردازش نور دیجیتال (DLP) که از یک منبع نوری LED استفاده می کند تا حجم زیادی از مواد را در یک زمان پخت کند. این سیستم دارای حجم ساخت 10 اینچ در 12 اینچ در 24 اینچ و قابلیت هدایت نور در 16 میلیون پیکسل جداگانه به طور همزمان است که بر خاف سایر پرینتر های سه بعدی DLP ، بدون نیاز به فرایند “تغییر پیکسل” به فرآیند چاپ سه بعدی می پردازند.

اولین پرینتر سه بعدی با مقیاس بزرگ توسط Azul 3D - فیلانیوز - 2

پرینتری که برای اولین بار توسط Azul 3D طراحی شد، 13 فوت ارتقاع داشت و می توانست قطعات 20 برابر اندازه روشهای سنتی DLP را با سرعت 100 برابر سریعتر تولید کند. در پرینتر سه بعدی LAKE این مقدار با میزان کمتری مواجه شده است و حجم چاپ این پرینتر 10 در 12 در 24 اینچ می باشد. با این حال می توان حجم چاپ 4 برابر بزرگتر را برای پرینتر نسل بعدی این شرکت که SEA نام خواهد داشت، متصور شد.

این ابتدای راه Azul 3D خواهد بود

چاپگر LAKE اولین چاپگر از سری چاپگرهایی است که قرار است Azul 3D در سالهای آینده رونمایی کند. چاپگر نسل بعدی این شرکت که SEA نامیده می شود ، چهار برابر حجم چاپ بزرگتر را ارائه می دهد و به تولیدکنندگان اجازه داده تا قطعات یا محصولات بزرگتری را چاپ کنند.

در حال حاضر دریافت پیش سفارشات برای پرینتر سه بعدی LAKE فعال بوده و تحویل آن در سال 2022 پیش بینی می شود. همچنین به نظر می رسد که پیش سفارشات SEA در سه ماهه چهارم سال 2022 باز خواهد شد.

با فیلانیوز همراه باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : 3DPRINT

نظرات کاربران
تحویل اکسپرس
پشتیبانی آنلاین
ضمانت سلامت فیزیکی کالا
ضمانت اصالت کالا
امکان پرداخت در محل