استفاده از متریال چوب در صنعت چاپ سه بعدی با Desktop Metal متحول خواهد شد

متریال چوب در صنعت چاپ سه بعدی - مستر فیلامنت - 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

شرکت Forust، یک شرکت تازه تاسیس است که پس از تولید پرینتر های رومیزی مخصوص چاپ فلزات، اکنون به دنبال چاپ قطعات با متریال چوب است که میتوان از آن به عنوان نهایی استفاده نمود. این شرکت می خواهد تولید و پرینت سه بعدی با کیفیت چوب را با فناوری چاپ بایندر جت (Binder jetting) محقق کند.

چگونه پرینت سه بعدی چوب با این روش توسعه خواهد یافت؟

محققان شرکت فورست، به روشی دست یافته اند که در آن می توان با ترکیب نوعی رزین بیو اپوکسی خاص، با ضایعات جانبی صنایع چوب و کاغذ سازی نظیر خاک اره کار میکند. در این صورت این شرکت می تواند مواد چاپ سه بعدی Wood را به شکل پایدار و سازگار با فناوری Binder Jetting تولید کند.

متریال چوب در صنعت چاپ سه بعدی - مستر فیلامنت - 2

این شرکت برای اطمینان هر چه بیشتر صنعتگران، معماران و هنرمندان و طراحان دکوراسیون خانگی، صفحه ای فروشگاهی در اینترنت راه اندازی نموده که افراد میتوانند با مراجعه به آن ، یک سری نمونه های از قبل آماده شده با این فناوری را تهیه کرده و حتی یکی از کالاهای خانگی مصرفی آماده چاپ سه بعدی این شرکت را سفارش دهند. شاید این خبر یک شوخی اول آپریلی به نظر بیاید اما کاملا صحت داشته و جهت اطلاع بیشتر از آن میتوانید به این صفحه فروشگاهی مراجعه کنید.

در همین راستا ویلیام مک دونا ، معمار مشهور و پیشرو در توسعه پایدار ، می گوید : “فناوری Forust به ما امکان می دهد چیزی را که قبلا جزئی از ضایعات چوب بود را گرفته و دوباره آن را به چیزهای بسیار زیبا و مفید تبدیل کنیم. ما سلولز و لیگنین درختان را با تجزیه مجدد آنها به دارایی هایی برای نسل های کنونی و آینده تبدیل خواهیم کرد.”

شایان ذکر است که قطعات چاپ شده سه بعدی Forust از طیف گسترده ای از دانه های چوب پشتیبانی می کنند ، از جمله چوب گل رز ، خاکستر ، زبرانو ، آبنوس و ماهون. همچنین قطعات چاپی با این روش از طیف وسیعی از لکه های چوب مانند طبیعی ، بلوط ، خاکستر و گردو پشتیبانی خواهند کرد.

با مستر فیلامنت همراه باشید.

منبع : 3D Printing Industry

نظرات کاربران
تحویل اکسپرس
پشتیبانی آنلاین
ضمانت سلامت فیزیکی کالا
ضمانت اصالت کالا
امکان پرداخت در محل