پروژه ONO که پرینت سه بعدی با گوشی های هوشمند را میسر میکرد، شکست خورد !

پرینتر سه بعدی ONO شکست خورد - مستر فیلامنت - 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

اگر از علاقه مندان به استارت آپ ها و نوآوری های فناوری هستید، قطعا با سایت کیک استارتر آشنا خواهید بود. در این سایت کاربران و علاقه مندان حوزه های مختلف علمی ، نرم افزاری و فناوری می توانند، استارت آپ های مورد علاقه خود را از نظر مالی حمایت کنند. در ازای این حمایت استارت آپ مورد نظر اولین محصول و یا خدمت تایید شده ی خود را برای این همراهان ارسال کرده و آنها میتوانند بدون پرداخت هزینه و یا در ازای پرداخت مبلغی با تخفیف ویژه از آن محصول یا خدمت خاص استفاده کنند. تقریبا 5 سال پیش بود که استارت آپی تحت عنوان ONO رونمایی شد که قصد آن پرینت سه بعدی با گوشی هوشمند بود. اکنون خبر ناراحت کننده این است که پس از گذشت 5 سال ، سرانجام شرکت ONO  حمایت کنندگان خود را با دستان خالی تنها گذاشت !

شروع امیدوار کننده ONO، پرینت سه بعدی با گوشی های هوشمند بی نظیر خواهد بود !

طرح اولیه  چاپگر سه بعدی ONO این بود که به کاربران امکان می داد اشیاء را مستقیما از طریق تلفن هوشمند خود و از طریق یک اپلیکیشن چاپ کنند. در واقع پروژه ONO یک پرینتر سه بعدی با فناوری DLP بود که می توانست توسط یک محفظه خاص، رزین فوتوپلیمر و گوشی هوشمند شما، یک شی را به صورت سه بعدی پرینت بگیرد. پرینت سه بعدی با گوشی های هوشمند یک امکان فوق العاده خواهد بود!

پرینتر سه بعدی ONO شکست خورد - مستر فیلامنت - 2

طرح و نمونه اولیه پرینتر سه بعدی ONO در سال 2016 ، 2.3 میلیون دلار از پشتیبانان Kickstarter دریافت کرد ، اما گفته می شود که تعداد کمی از حامیان ، دستگاه خود را تا به امروز دریافت کرده اند. با وجود این موضوع ، حامیان به وضوح از نحوه پیشرفت پروژه ناراضی هستند و برخی تا جایی پیش رفته اند که آن را “کلاهبرداری” نامیدند.

آخرین خبر از این کمپین

جدیدترین به روزرسانی این شرکت در صفحه کیک استارتر خود، و ظاهرا اولین مورد در بیش از دو سال گذشته ، این است : “پایان” . از این عبارت می شود دریافت که کمپین ONO رسما شکست را پذیرفته و بنابر دلایل مالی دیگر امیدی به تحویل پرینتر های جادویی خود نخواهد داشت !

در حال حاضر ، ONO  یک “شرکت ورشکسته ایمن اما بدون منابع” است که ظاهرا دارای یک انبار در چین ، با حدود 5000 چاپگر آماده ، و هزینه های جانبی آن است که شرکت دیگر توان پرداخت آن را ندارد. مشخص نیست که چه اتفاقی برای این سهام می افتد و آیا اصلا این چاپگرها به حامیان خود خواهند رسید یا خیر؟

با مستر فیلامنت همراه باشید.

منبع : 3D Printing Industry

نظرات کاربران
تحویل اکسپرس
پشتیبانی آنلاین
ضمانت سلامت فیزیکی کالا
ضمانت اصالت کالا
امکان پرداخت در محل