پرینت سه بعدی کبالت کروم برای لب های دندان پزشکی میسر خواهد شد

پرینت سه بعدی کبالت کروم - مستر فیلامنت - 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

زیرمجموعه Desktop Health از تولیدکننده بزرگ چاپگرهای سه بعدی صنعتی Desktop Metal ، به تازگی مجموعه فناوری دندانپزشکی خود را گسترش داده تا قابلیت های چاپ سه بعدی با روش binder jet را به آزمایشگاه های دندانپزشکی ارائه دهد. اکنون این شرکت با راه اندازی خط پرینت سه بعدی کبالت کروم برای استفاده در کاربردهای دندانپزشکی ،  تحت عنوان Shop System، آماده گرفتن پیش سفارش از آزمایشگاه های دندانپزشکی برای تولید پل های سفارشی ، روکش ها ، پروتزهای جزئی و راهنماهای جراحی می باشد.

پرینت سه بعدی کبالت کروم، یک انقلاب در صنعت دندان پزشکی خواهد بود.

پرینت سه بعدی کبالت کروم - مستر فیلامنت - 2

Desktop Health در مارس 2021 با تمرکز ویژه بر توسعه محصولات مراقبت های بهداشتی چاپ سه بعدی راه اندازی شد. این شرکت به لطف فناوری های شرکت مادر خود (Desktop Metal) ، به ویژه فناوری هایی که اخیرا به دست آورده است ، نیازهای مشتریان دندانپزشکی و پزشکی را برطرف می کند.

در واقع از زمان خرید 300 میلیون دلاری Desktop Metal از EnvisionTEC ، این شرکت از ابزارهای آماده  جهت دسترسی به بازارهای رو به رشد چاپ سه بعدی دندانپزشکی ، جواهرات و تولیدات زیستی برخوردار است.

اکنون به نظر می رسد این شرکت قصد دارد با اضافه کردن فناوری پرینت سه بعدی کبالت کروم به آزمایشگاه های دندانپزشکی ، به گسترش کسب و کار و فعالیت های رو به رشد خود بیفزاید.

تولید پروتز های کبالت کروم با این روش چگونه محقق خواهد شد؟

پرینت سه بعدی کبالت کروم - مستر فیلامنت - 3

پرینت سه بعدی پروتز های کبالت کروم و دندان های مصنوعی با روش Binder Jet 3D Printing انجام خواهد شد. در این روش، نوعی لیزر توسعه یافته به مخزنی از پودر مواد اولیه می تابد تا پس از گذشت زمان، آن را جامد کره و طبق طرح سه بعدی مورد نظر، قطعه نهایی را ارائه دهد. طبق گزارشات راهکار Shop System می تواند تا 32 پروتز جزئی را در کمتر از چهار ساعت در مقایسه با “نزدیک ترین سیستم رقابتی” چاپ کند ، که حداکثر 10 دندان مصنوعی را در حدود نه ساعت و نیم تولید می کند. این موضوع بسیار شگفت آور است!

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اصلی در خبر در خبرگزاری 3D Printing Industry مراجعه نمایید. با مستر فیلامنت همراه باشید.

نظرات کاربران
تحویل اکسپرس
پشتیبانی آنلاین
ضمانت سلامت فیزیکی کالا
ضمانت اصالت کالا
امکان پرداخت در محل